Fajka wodna
Blog o fajkach wodnych

Jak przygotować tytoń Elements ?

Jak przygotować tytoń firmy Elements ? Robienie tytoniu Elements jest proste :)
Co raz częściej decydujemy się na własnoręczne przygotowanie tytoniu do shishy. Wśród tego typu rozwiązań prym wiedzie firma Elements oferująca wciąż zwiększającą się gamę smaków w postaci płynnych melas do mieszania z dedykowanym do tego celu tytoniem Elements. Osobiście wolę gotowe, fabrycznie zmelasowane tytonie lecz czasem warto spróbować czegoś innego i mieć satysfakcję że ma się nieco większy wkład w to co się pali.

W czym rzecz ?
Kupujemy oddzielnie suchy tytoń przeznaczony do zmelasowania i oddzielnie płynną melasę. Obecnie Elements oferuje tylko jeden rodzaj tytoniu więc tu nie mamy nad czym się zastanawiać. Inaczej jest z melasami. Spory wybór smaków daje nam pole do popisania się fantazją przy tworzeniu własnych mixów i nietuzinkowych kompozycji smakowych według własnej receptury. Zabawy może być naprawdę sporo. Możemy zaskoczyć przyjaciół unikalnym i niepowtarzalnym smakiem shishy. Warto zapisywać sobie recepturę podczas kombinowania żeby móc ją kiedyś ponownie odtworzyć.
Jak to zrobić dobrze ?
Pamiętajmy że proces melasowania tytoniu to nie to samo co robienie drinka. Tutaj zachodzą dodatkowe procesy, które wymagają nieco czasu a więc cierpliwość byłaby wskazana. Bardzo ważne jest aby prawidłowo przygotować sam tytoń jeszcze przed zmelasowaniem. Należy go dobrze wypłukać w gorącej wodzie i potem odsączyć. Warto ten proces powtórzyć dwukrotnie. Po zmelasowaniu najlepiej odczekać kilka dni aby dać mieszance czas na właściwe „przegryzienie się”. Można też pokusić się na podgrzanie gotowej mieszanki w mikrofalówce przed odstawieniem na te kilka dni niecierpliwego oczekiwania. Nie przesadźcie z temperaturą. Mieszanka ma się stać tylko gorąca co pozwoli tytoniowi lepiej wchłonąć  melasę do wnętrza listków. A teraz do dzieła. Obejrzyjcie filmik prezentujący jak to wszystko zrobić. Jakość zależeć będzie od Waszej staranności a smak od Waszej fantazji.
Wiadomo że każdy może mieć swoją własną metodę. Może lepszą ? Jeśli macie ciekawy sposób na przygotowanie Elementsa lub coś istotnego przeoczyłem, zapraszam do komentowania tego posta.
1 komentarze:

Jeśli chcecie mocny tyton to polecam plukac raz.
Sredni - dwa
ultra lekki - trzy

Za kazdym razem gorącą wodą.

Po trzecim płukaniu wywar powinien być lekko słomkowy - jak dobra Senshi


Prześlij komentarz


Pomagaj i wygrywaj

Obserwatorzy

FOTOKOD

FOTOKOD