Fajka wodna
Blog o fajkach wodnych

Jak kupować fajkę wodną ?


Nowi nabywcy fajek wodnych prawie zawsze stają przed dylematem Jak kupić fajkę wodną ?.

Chcesz kupić fajkę? A czy wiesz na co zwrócić uwagę podczas jej kupna? Ten artykuł podpowie Ci na co zwrócić uwagę.....


1. Stabilność:
To jest podstawowa cecha fajki, musi ona stać pewnie na podłożu, nie dopuszczalne jest aby chwiała się na boki – może to spowodować wywrócenie się fajki podczas palenia i zniszczenie np. dywanu przez węgielek który zleciał.

2. 
Dopasowanie elementów:
Sprawdź, czy wszystkie elementy pasują do siebie. Krótko mówiąc złóż fajkę.

3. 
Szczelność:
Gdy masz złożoną fajkę zatkaj palcem otwór znajdujący się na górze korpusu i przystawiając usta do miejsca na wąż wciągnij powietrze. Jeżeli nie uda ci się tego zrobić to znaczy że fajka jest szczelna. Jeżeli uda ci się wciągnąć powietrze, poproś sprzedawcę o inna fajkę :P
Sprawdź też wąż zatykając jeden koniec i wciągając powietrze przez drugi.

4. 
Elementy:
Sprawdź czy masz wszystkie elementy typu:
-uszczelki,
-talerzyk,
-szczypce,
-cybuch,
-wąż,
-zaworek i kulkę znajdująca się w nim,
Czasami dodawane są też szczotki do czyszczenia, komin i inne elementy które są przydatne. Ale tak jak piszę nie we wszystkich fajkach. Jeżeli w zestawie nie masz szczotek do czyszczenia to radzę zakupić – są przydatne.

5. 
Usterki:
Sprawdź czy dzban jest cały. Zdarza się, że ma pęknięcia, lub rysy. Zwróć też uwagę na cybuch czy nie jest pęknięty lub wyszczerbiony.
A teraz kilka rad których nie miałem jak podpiąć do wyżej wymienionych punktów:
1. Wcale nie znaczy, że im droższa fajka tym lepsza.
2. Wystrzegajcie się fajek miedzianych oraz aukcji oznaczonych np. „oryginalna fajka z Egiptu…”
3. Korpus dobrej fajki powinien być aluminiowy, albo chromowany lub ze stali nierdzewnej. Najlepiej jeśli lutowania posiadają domieszkę srebra.
4. Dobrze gdy fajka ma połączenia gwintowane. Niestety takie udogodnienia występują tylko w fajkach z wyższej półki i wymagają     szczególnego dbania o gwinty..
5. Po złożeniu fajka powinna być dosyć ciężka – wpływa to pozytywnie na stabilność.
6. Wąż który myje się wodą. Zapytaj się sprzedawcy czy można wąż myć wodą, ponieważ jest to przydatna opcja.

Mam nadzieję, że te kilka wskazówek uchroni was przed kupowaniem bubli i będziecie zadowoleni z zakupu.
Powyższy tekst został napisany przez naszego przyjaciela Tyszka i był już kiedyś opublikowany na nargile.pl lecz myślę że na tym blogu jego ponowna publikacja (z drobnymi aktualizacjami) będzie dla Was pomocna.
Czy to już wszystko co możemy doradzić nowym palaczom shishy ? Czy o czymś jeszcze powinni pamiętać ? Na co muszą zwrócić uwagę żeby po zakupie naprawdę cieszyć się ze swojego wyboru ?
Najciekawsze Wasze rady w komentarzach zostaną nagrodzone nagrodą niespodzianką ufundowaną przez www.aladin.com.pl
9 komentarze:

Patrzcie też czy w zaworku jest kuleczka bo jak nie ma to będzie nieszczelnie.


przede wszystkim zwracajcie uwagę na to co najważniejsze - a mianowicie , na szczelność. Można to zrobic w kilka sposobów - sprawdzić wszystko "oczoględnie", czyli obejrzeć wszystkie uszczelki, korpus, węża. A drugi sposób - zdjąć cybuch, zatkać palcem otwór, zasysając węża - jeśli przysysa palec, to znaczy że jest szczelnie :)
Oczywiście, ważne jest też zeby shisha się nam podobała - ale nie bierzmy tego jako główne kryterium. Dobry wąż i szczelna szisza - to podstawa :)


Kupujcie u Pihonta - tam przed sprzedażą sprawdzą szczelność fajeczki^^
Dobrze aby wszystkie rurki w fajce wykonane były z nierdzewki, wkońcu fajka wodna, a metal koroduje. Jeżeli lubicie "szpan" polecam fajkę z przezroczystym dzbanem - fajnie widać dym. Przed kupnem należy przemyśleć czy fajka ma być na dłuższy czas - wtedy warto kupić coś z wyższej półki. Czy będziemy palili sami czy z kimś - można wybrać fajkę z dwoma wężami, albo taką, w której istnieje możliwość zamontowania adaptera na dodatkowy wąż. Jeżeli już kupujemy fajkę, trzeba odrazu wyposażyć się w węgielki(samorozpałki fajna sprawa na wyjścia, ale w smaku polecam kokoski, które zaś bez palnika raczej się nie rozpalą), melaske (tytoniową, bądź kadzidło smakowe nie zawierające tytoniu), folie aluminiową, a na wypady bardziej praktyczniejsze sitko. Ja odrazu oglądałem dodatkowy cybuch i tutaj uwaga, polecam głębsze w których tytoń się nie przypala (tak wiem jest wyjście - można dać pierścień:) ) I to chyba by było na tyle. Jak coś mi przyjdzie do głowy to dodam;]


Ja mam jedną uwagę ! Jak nie szkoda Wam pieniędzy na zakup fajki wodnej, polecam sheeshe z coolerem lodowym. Są trochę droższe, ale dym jest niebotycznie zimny, co znacznie podwyższa komfort palenia:)


No Pihoncki, ładnie ładnie - ja mam 2 fajki od Ciebie i obie są dobre - teraz sie czaje na nargilema - to moje marzenie:)


a ja wam powiem tak...
jak znajdziesz zjaranego araba na targu w Egipcie, Dubaju etc. - bierz od niego fajkę ;)
gwarancja jakości

o sklepowe(oczywiście z dobrego źródła) raczej nie ma co się bać


Z tym coolerem to trochę moim zdaniem sprawa przereklamowana. Dym nie zdąża się tak schłodzić w rurce. Wydaje mi się że lepiej jest nawrzucać po prostu lodu do dzbana. Coolery czasem przeciekają i wtedy jest kłopot :)


Przed kupnem zastanów się gdzie będziesz używał fajki.
Jeśli będzie ona przeznaczona do użytku domowego to możesz sobie pozwolić na dużą i stabilną shishę ze szklanym dzbanem.
Jeśli, zaś ma ona być często używana przewożona, używana w plenerze wybierz coś mniejszego, najlepiej z akrylowym dzbanem i małą ilością zdobień.
Do wielkości fajki dopasuj też wąż. Jeśli jest ona ciężka i stabilna możesz zakupić wąż o praktycznie dowolnej wielkości, sztywności i wadze.
Jeżeli, fajka jest niewielka, lub mało stabilna wybierz elastyczny i lekki model węża.


Za najbardziej merytoryczną wypowiedź uznaliśmy wypowiedź Sebuna :)i do niego powędruje nagroda niespodzianka :) czyli rewelacyjny cybuszek VORTEX !!!


Prześlij komentarz


Pomagaj i wygrywaj

Obserwatorzy

Wystąpił błąd w tym gadżecie.

FOTOKOD

FOTOKOD