Fajka wodna
Blog o fajkach wodnych

Aladin Evolution - nowe fajki wodne firmy Aladin

Firma Aladin wypuściła a właściwie zaczęła wypuszczać na rynek nową kolekcję swoich fajek wodnych.

Shishe z kolekcji Evolution różnią się znacznie od poprzednich doskonale znanym miłośnikom shishy.
Podstawowa różnica to skręcane elementy i chromowane korpusy.
Dodatkowo modele Evolution wyposażono w dość ciekawe designerskie dzbany.
Już za kilka dni przeprowadzimy obszerny test tych fajek aby przybliżyć Wam Aladin Evolution i sprawdzić jak działają oraz czy są warte swojej ceny bo należy zaznaczyć że fajki wodne Ecolution są jednak nieco droższe od standardowych.
Chcielibyśmy jak najlepiej zrobić ten test tak żeby nie pominąć żadnych ważnych aspektów.
Stąd prośba do Was. W komentarzach do tego wpisu napiszcie na co według Was, mamy zwrócić uwagę podczas testowania. A będzie co testować gdyż pokażemy Wam w tym teście wszystkie modele fajek Evolution jakie zostały wypuszczone na polski rynek.
Czekam więc na Wasze wpisy ;)
Pozdrawiam
Pihont.
12 komentarze:

A kiedy zostaną wpuszczone na nasz rynek i dostępne do kupna? Jaka cena przewidywana?

Co do testu to najlepiej pokazać każdy element, pokazać średnicę rurek i korpusa, jakieś porównanie z innymi popularnymi fajkami, no i oczywiście pokazać jak się na niej pali ;)

Pozdrawiam,
Gruszek166


@Marcin W naszym sklepie www.aladin.com.pl powinny pojawić się w przyszłym tygodniu. Ceny różne, w zależności od modelu ale generalnie wyraźnie wyższe niż stare Aladiny. Sprawdzimy czy za wyższą ceną idzie wyższa jakość bo tego się generalnie należałoby spodziewać.


Już za kilka dni przeprowadzimy obszerny test tych fajek aby przybliżyć Wam Aladin Evolution i sprawdzić jak działają oraz czy są warte swojej ceny bo należy zaznaczyć że fajki wodne Ecolution są jednak nieco droższe od standardowych.

to mi się najbardziej podoba :D Brawo Pihont i spółka, testować nowy sprzęt :D


To ciekawe, bo poprzednie Aladiny to badziewie :P


Literówka.
"fajki wodne Ecolution są jednak nieco droższe od standardowych."
Evolution. :P


Jakiś crash test można by przeprowadzić.


uuu... mobilnosc Aladinow wzrasta, fajna sprawa! ^^

Pozatym desing niektorych modeli jest wrecz zachecajacy.

Jak chcesz to mozemy z Variatem tez cos potestowac... ;]


Jak widać węże chyba są te same, jednak możecie to sprawdzić, być może aladin wymyślił coś nowego ; )
Bardziej by nas interesował dzban wraz z korpusem, połączenia miedzy nimi. Nie można również zapomnieć o szczelności fajki i jakości palenia :)

Pozdro


proponował bym sprawdzić ich przepustowość, szczelność i odporność na różne czynniki zewnętrzne, np. jakieś upadki. Także ważna jest jakość elementów, z których składa się fajka, jej stabilność i w końcu te cumulusy, które mamy otrzymać. ;>


Fajnie byloby gdybyscie sprawdzili stabilnosc tych fajek przy lekkim pociagnieciu albo gwaltownym przemieszczeniu weza Nammor, jak to zdarzylo sie przypadku mojego aladina.


No to już po tylu komentarzach wypada przychylić się do uwag poprzedników, jednak kilka spraw też warto dodać, pozwolę sobie podsumować wszystko co wg. mnie ma znaczenie:
- oczywiście rozłożenie fajki na czynniki pierwsze (no bez przesady, bez niszczenia) i pokazanie jak wygląda każda część;
- zaprezentowanie wymiarów: średnice, długości, wysokości, i inne przydatne tego typu;
- skoro są droższe (ciekawe jak dużo) to porównanie z innymi aladin'ami, tymi najlepszymi najlepiej, wykazanie możliwie wszelkich różnic, wpływających na jakość palenia jak i ogólnego użytkowania;
- jeśli są inne (a pewnie tak jest) to porównać cybuchy i węże z zestawów do poprzednich aladin'owskich, ale też (a może przedewszystkim) do najpopularniejszych, czyli np. Vortex'a i Nammor'a ale również do innych popularnych;
- ważna sprawa to w tym wypadku też gwinty, ich jakość wykonania, "sprawność", trwałość (choć to trudne będzie pewnie w przypadku tak nowych modeli), wszystko w miarę możliwości oczywiście :D;
- rodzaj/jakość tworzyw z których są wykonane, zarówno części metalowych, dzbana, jak i węża, cybucha i co by tam jeszcze nie było w zestawie (wszelkie akcesoria dodawane również wg. mnie należy przetestować albo przynajmniej pokazać);
- stabilność;
- szczelność;
- aerodynamiczność [ :) to żart oczywiście :D]

>Poza tym przydatne będzie pokazanie/opisanie takich rzeczy jak:
- mobilność (wszystko co na to się składa, ilość elementów możliwych do rozkręcenia, ilość zajmowanego przez nie miejsca po rozłożeniu itd.)
- stylistyka oraz dostępne kolory dzbanów (to pewnie będzie w sklepie na zdjęciach ale może warto wspomnieć i w teście).

To chyba tyle co mi przychodzi do głowy :), pozdrawiam i życzę miłego testowania :P.


Ile bym dał żeby dostać to cudo do recenzji :P w szczególności że mam Aladina starego do porównania :)


Prześlij komentarz


Pomagaj i wygrywaj

Obserwatorzy

FOTOKOD

FOTOKOD