Fajka wodna
Blog o fajkach wodnych

Kradzieże w sklepach z fajkami wodnymi

Miałem nic nie pisać bo mam przerwę wakacyjną ale właśnie Diadlo z Shisha TV, który nieustannie monitoruje sieć wyszukując filmików o shishy podesłał mi filmik Buszka.  Padłem na miejscu. Sprowokowali mnie i jednak umieszczę tą notkę. Filmik jest bardzo fajny i pokazuje kilku idiotów uchwyconych przez kamery w sklepiku. Tak, idiotów bo trzeba być niedorozwojem żeby kraść w monitorowanych sklepach. Może ktoś pomyśleć - ale i tak twarzy nie widać więc co po takim monitoringu - Nic bardziej mylnego moi drodzy. W naszych sklepach też mamy kamery i w skrócie powiem Wam że zawsze przynajmniej jedna wyraźnie nagrywa twarze klientów co jest doskonałym materiałem dowodowym dla prokuratury. Na filmikach emitowanych publicznie nie umieszcza się nagrań z takich kamer żeby nie upubliczniać wizerunku złodzieja ale wierzcie mi, one są :)

Kilka lat temu w naszych sklepach nie zdarzały się kradzieże gdyż nasi klienci byli ludźmi kochającymi orientalne klimaty, miłośnikami podróży a nie małolatami bez kabony znudzonymi siedzeniem na ławeczce pod blokowym śmietnikiem. Słowem, zero obsrańców. Teraz niestety coraz częściej te zapyziałe ledwo odrosłe od cyca gówniarstwo co raz częściej wpycha swoje dupska do naszych sklepów i jak wynika z filmiku nie tylko do naszych. Łapiemy ich wciąż więcej i więcej i już nie ma sensu karać ich własnym sumptem więc bez wyjątku przekazuje się ich policji.

W jednym z naszych sklepików udało nam się kiedyś złowić prawdziwy okaz.
Koleżka w dresiku został idiotą roku w naszym rankingu.
1. Ukradł fajeczkę camel wartą 23 zł.
2. Zgubił przy okazji tytoń wart 31 zł (nie kradziony u nas )
3. Dał się obezwładnić starszej pani i przetrzymać do przyjazdu Policji
4. Pięknie się nagrał na kamery
Teraz spokojnie czeka na wyrok :)

To tyle, póki co , wracam na urlopik a Wy sobie obejrzyjcie filmik Buszka :)
Jeśli macie coś do powiedzenia na ten temat, wysmarujcie jakiś komentarz pod tym wpisem.
Pozdro.
8 komentarze:

Muszę Ci powiedzieć, że z takim przejawem debilizmu godzić się nie można.

Kiedyś było lepiej z mojego punktu widzenia, niestety gorzej z Waszego - finansowego - mniej ludzi dla nas - więcej znajomych, mniej ludzi dla Ciebie - mniej kasy. Ale jednak chyba lepiej mieć mniej kasy niż takich baranów.

Wprowadź paralizator do sklepu - raz pstrykniesz i będzie spokój:D


Złodzieje byli, są i będą. Niestety nic na to nie poradzimy ale sądzę, że nazywanie młodych klientów (być może z blokowiska) od razu złodziejami a do tego obsrańcami to duża przesada. Właściwie nie przesada tylko chamstwo. Być może w takiej grupie (być może) statystycznie znajduje się więcej złodziei ale nie osądzajmy ich od razu. Młodych ludzi do sklepu przyciąga ciekawość. Chcą oni spróbować czegoś nieznanego. To nic, że są "małolatami bez kabony". Kupią sobie raz coś, nie spodoba im się to nie przyjdą już a jak spodoba się przyjdą następnym razem i kupią ponownie i może zaznajomią się z tą kulturą.
A na koniec: Nie zniżajmy się do poziomu tych złodziei mówiąc takim językiem.


Mówiłem tu w obraźliwy i wulgarny sposób o dzieciakach lubiących kraść a nie o młodych ludziach przychodzących w dowolnym innym celu. A że wulgarnie..... Cóż, "czasem człowiek musi, inaczej się udusi." ;)


Jak kraść to miliony :D


Hehe ... jaka "promocja" tytoniu :)


Tego nawet nie trzeba komentować... kradzież dotyka wszystkich nic więc dziwnego, że dotknęła i przemysł fajkowy. Jedna fajka, a 100zł w kieszeni...
Miejmy nadzieje, że właśnie takie filmy będą przestrogą dla młodocianych przestępców. Bo tak ich niestety trzeba nazywać.


ja pierdziu, jakie bezczelne łosie...

kiedyś w kopalniach złota jak przyłapali na kradzieży (a raczej próbie) to wmurowywali dłonie delikwenta w ścianę korytarza - zdychał sobie taki ludek i był przestrogą dla innych..
a dziś co.. wypuszczą takiego gówniarza za niską szkodliwość społeczną..

imo hasło "nie kradnij bo cie złapią" jest głupie - analogicznie do "nie grzesz bo pójdziesz do piekła" - pięciolatka tak można postraszyć.. w razie "powodzenia" taki obesraniec będzie miał jeszcze podniete, że go nie złapali.. z drugie strony jak inaczej dotrzeć do takiego półgłówka.. z trzeciej strony jaka jest szansa, że taki zobaczy ten filmik.. może w sklepie powinna być jakaś "ściana wstydu" z fotami, żeby każdy widział..


Pihont.. jest możliwość na jakikolwiek kontakt z Tobą w celach 'zakupowych'? Pytam tutaj bo na żadnego maila (ani tego z bloga, ani tych podanych na stronie sklepu) nikt nie odpowiada...
Mógłbym również zadzwonić, ale kobieta, z którą ostatnio rozmawiała powiedziała, żebym napisal do Was maila bo tak będzie 'łatwiej' z kontaktem - niestety od prawie dwóch tygodni czekam na jakąkolwiek odpowiedź od Was.. a bardzo zależy mi na czasie.


Prześlij komentarz


Pomagaj i wygrywaj

Obserwatorzy

FOTOKOD

FOTOKOD